22.05.2023

Кодування від алкоголізму: можливі протипоказання

Кодування від алкоголізму – це один із найпоширеніших методів, які дозволяють швидко та ефективно позбутися згубної залежності. Основна його суть полягає у прищепленні людині стійкої відрази до вживання алкогольних напоїв. При цьому використовуються медикаментозні препарати, здатні порушувати взаємодію організму з етиловим спиртом, викликаючи досить хворобливі та негативні реакції на них. Крім цього, такі препарати пригнічують бажання людини вживати алкоголь.

Кодування від алкоголізму: можливі протипоказання

Наслідки кодування від алкоголізму досить позитивні. Але пацієнт повинен розуміти всю серйозність процедури і відповідально до неї готуватися. Одним із найважливіших складових даного методу вважається опитування алкозалежного та вивчення його історії хронічних захворювань. Якщо лікар-нарколог не зверне увагу на низку проблем зі здоров’ям пацієнта, то існує ризик виникнення серйозних наслідків після проведення процедури. 

Щоб кодування пройшло успішно, мало добрий результат і було безпечним, хворий повинен здати ряд аналізів і пройти спеціальне обстеження для оцінки стану його здоров’я та підтвердження відсутності протипоказань. Після цього лікар підбере метод конкретно для кожного пацієнта. Якщо в минулому ви маєте досвід безуспішного кодування, то варто про це попередити нарколога для виявлення перешкод до ефективного лікування.

Метод кодування підходить не для всіх алкозалежних

Кодуватися від алкоголю виявляють бажання чимало хворих на алкоголізм. Але є люди, для яких це просто небезпечно, тобто вони мають протипоказання до даного способу лікування від згубної пристрасті:

Характер протипоказань

Причини

Медичні

захворювання печінки, серцево-судинної системи, цукровий діабет; 

наявність алергічних реакцій на препарат, що використовується для кодування; 

симптоми гострої інфекційної хвороби;

розлади психіки

Психологічні

стрес (невлаштований побут, проблеми в сім’ї, на роботі та ін.); 

небажання лікуватися; 

наявність ознак паралельного розвитку наркозалежності

Крім цього, існує декілька категорій хворих, кому не можна кодуватися від алкоголізму, а саме:

  • неповнолітні;
  • вагітні жінки;
  • особи, в крові яких на момент проведення процедури виявлено алкоголь.

Чим небезпечне кодування, знають не всі. Перш за все заборона вживання алкогольних напоїв під страхом летального кінця буквально руйнує психіку колишнього алкоголіка. З думкою про смерть в нього досить швидко може розвинутися депресія, невроз, рідше – статеве безсилля. Безумовно, деякі побічні ефекти можуть бути, але особливої небезпеки від кодування для життя пацієнта немає. Медикаментозні препарати для проведення процедури можна змінювати, коригувати їх дозування, підбирати оптимальний спосіб введення (ін’єкція, підшивка).

Деякі люди помилково вважають, що після кодування зможуть вживати алкоголь невеликими дозами, і від цього їм нічого не буде. Але навіть чарка слабоалкогольного пива може спровокувати гостру симптоматику з негативними наслідками (нудота, блювота, розлади в роботі шлунково-кишкового тракту). Крім того, може відбутися руйнування в психіці людини стійкої мотивації на тверезість. Ось чому не можна кодуватися, не запрограмувавши себе попередньо на тверезий та здоровий образ життя в майбутньому.

Кодування чи альтернативне лікування

Якщо ви маєте бажання позбутися згубної пристрасті, але при цьому виявлено протипоказання кодування, то варто підібрати оптимальний варіант лікування від алкозалежності. Це може бути:

  • медикаментозна терапія;
  • психотерапія;
  • методи соціальної підтримки.

Також є низка нестандартних способів лікування залежності від алкоголю. Вони науково не підтверджені, але досить популярні серед хворих на алкоголізм. До них можна віднести:

  • методи народної медицини;
  • гіпноз;
  • квантову терапію.

Кожна методика має свої плюси й мінуси, потребує різних фінансових та часових затрат.

Підбираємо кращу клініку для лікування алкозалежності!

Якщо алкозалежний пацієнт виявив бажання лікуватися, він повинен розуміти всю важливість завдання. Тому кращим рішенням стане правильний вибір фахівців, які визначать, чи можна кодуватися, врахують всі особливості організму хворого, підберуть препарат, що не спричинить негативних наслідків. Таких спеціалістів ви знайдете у клініці «Ренесанс-Київ». 

Досвідчені лікарі-наркологи не тільки знайдуть підхід до кожного пацієнта, а й оточать його увагою та турботою, допомагаючи позбутися згубної залежності назавжди. Вони володіють усіма методами, дозволеними сучасною медичною наукою. Для кожного хворого на алкоголізм підберуть індивідуальну схему лікування, щоб людина в подальшому пишалася тверезістю. Вартість лікування в клініці «Ренесанс-Київ» є досить доступною.