24.08.2022

Площа Сантьяго-де-Чилі

Сантьяго-де-Чилі – площа з найнезвичайнішою у столиці назвою з'явилася в Оболонському районі у 1998 році. Тут, прямо в центрі транспортної розв'язки і серед численних квіткових клумб, встановлено єдиний в Києві монумент на честь одного з міст побратимів – Сантьяго, столиці Республіки Чилі. Площа Сантьяго-де-Чилі розташована на перетині проспекту Володимира Івасюка (раніше – Героїв Сталінграда) і вулиці Героїв полку «Азов» (раніше – Маршала Малиновського).

Площа Сантьяго-де-Чилі на Оболоні

Площа Сантьяго-де-Чилі на Оболоні

Ця площа без назви була побудована у 1973 році на перетині тоді ще двох вулиць – Набережної Славутича і Маршала Малиновського. Вона являє собою типову для Оболоні кільцеву транспортну розв'язку з великою круглою клумбою в центрі. Навколо площі розташовані пішохідні тротуари, а поряд з нею – невеликий сквер. Початково вона знаходилася між 3-м та 4-м мікрорайонами, оскільки довгий час вся прилегла територія між вулицею Набережна Славутича (потім – проспектом Героїв Сталінграда) і берегом Дніпра була піщаною пусткою, якою вона залишалася до середини 1990-х років.

5 серпня 1998 року, після початку будівництва Оболонської набережної і розташованого вздовж неї мікрорайону 3-Б, безіменну площу було названо на честь міста-побратима Києва і столиці Республіки Чилі – Сантьяго-де-Чилі. На ознаменування цієї події на території нового мікрорайону – навпроти будинку № 16-Б на тоді ще проспекті Героїв Сталінграда було встановлено пам'ятний знак у вигляді брили з сірого граніту, на якій було закріплено табличку з червоного граніту з написом: «Площа Сантьяго-де-Чилі. Відкрита 5 серпня 1998 року». Пам'ятний знак оточують доріжки з тротуарної плитки і квіткові клумби.

А у травні 2001 року на круглій клумбі в центрі площі Сантьяго-де-Чилі було встановлено ефектну скульптурну композицію з символами Республіки Чилі. Монумент-знак дружби між столицями двох країн являє собою три високі металеві колони з дзеркальним покриттям, з'єднані у двох місцях, на яких – на круглому майданчику розташовуються бронзові скульптури кондора і гуанако. Хижий птах і лама зображені на скельному виступі та з коронами на головах. А на центральних частинах колон закріплено герби України, Києва і Республіки Чилі, також зроблені з металу.

Колони встановлені на круглій фігурній основі з червоного граніту, на якій вигравірувано напис: «Пам'ятний знак. Встановлено в травні 2001 року на честь зміцнення дружніх зв'язків між містами Києвом та Сантьяго-де-Чилі». Архітекторами монумента стали – президент будівельної корпорації «Столиця» Валентин Ісак, а також Руслан Кухаренко і Микола Босенко. А зображення кондора і гуанако втілили батько і син скульптори Валентин і Микола Зноба, які також є авторами одного з символів Оболонського району – скульптури Архангела Михаїла, встановленої у сквері поблизу будівлі районної адміністрації.

Площа Сантьяго-де-Чилі на Оболоні

Площа Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на ОболоніПлоща Сантьяго-де-Чилі на Оболоні

Всі фото: «Моя Оболонь»

Площа Сантьяго-де-Чилі на карті Києва