24.08.2022

Пам'ятник Воїнам-визволителям

7 травня 2012 року, напередодні чергового Дня Перемоги у Другій світовій війні, в Оболонському районі було відкрито найзворушливіший із встановлених на його території пам'ятників – пам'ятник Воїнам-визволителям. Особливістю цього монумента є те, що при його створенні була задіяна не тільки скульптурна композиція, але й придумані спеціально для неї елементи ландшафтного дизайну. Пам'ятник розташовується навпроти скверу – на перетині проспекту Оболонського і вулиці Левка Лук'яненка (раніше – Маршала Тимошенка).

Пам'ятник Воїнам-визволителям на Оболоні

Пам'ятник Воїнам-визволителям на Оболоні

Пам'ятник Воїнам-визволителям складається із бронзової композиції з 4-ма скульптурними елементами, яка встановлена ??на невеликому штучному пагорбі. Цей пагорб утворює ґрунтовий насип, на якому розташовані гранітні валуни, оточені деревами, квітами та іншими зеленими насадженнями. За пагорбом встановлено флагшток. Центром композиції є солдатське багаття – яке символізує вічну пам'ять про героїв Другої світової війни. Над багаттям встановлено триногу, на якій над дровами підвішено казанок.

Біля багаття сидять двоє солдатів, які поминають свого загиблого бойового товариша. На це вказують – пробита кулею каска і кружка зі шматочком хліба зверху, яка стоїть на рушнику. Поруч із каскою лежить гілка дуба з жолудями. Всі ці бронзові елементи розташовані на окремій необробленій брилі з сірого граніту. На нижній частині штучного пагорба знаходиться табличка з чорного граніту з написом: «Воїнам Великої Вітчизняної війни від вдячних киян». У темний час доби пам'ятник Воїнам-визволителям підсвічується.

Ідея встановлення першого в Оболонському районі пам'ятника Воїнам-визволителям України від нацистської окупації належала одному із власників ТРЦ Dream і спортивного комплексу «Акваріум» – Олександру Меламуду. Керівником цього проекту і художником-дизайнером виступив член спілки художників України – Кирило Фадєєв. Проект втілили у життя скульптори — аспірант Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Іван Мельничук та випускник цієї академії Василь Білей.

Саме так на Оболоні з'явилася особлива скульптурна композиція, яка вражає своєю реалістичністю. Завдяки майстерності скульпторів і продуманому ландшафтному оформленню, бронзові солдати виглядають як живі. Вони ніби недавно побували в бою, а тепер присіли десь на узліссі, щоб згадати товариша, який вже не повернеться з фронту Другої світової війни. Що дуже символічно, оскільки нові покоління не повинні забувати тих, хто віддав свої життя за перемогу в найжахливішій в історії людства війні.

Пам'ятник Воїнам-визволителям на Оболоні

Пам'ятник Воїнам-визволителям на Оболоні

Пам'ятник Воїнам-визволителям на Оболоні

Пам'ятник Воїнам-визволителям на Оболоні

Пам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на ОболоніПам'ятник Воїнам-визволителям на Оболоніі

Всі фото: «Моя Оболонь»

Пам'ятник Воїнам-визволителям на карті Києва


0.2888 s
133
database