24.08.2022

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена»

Не секрет, що назва найбільшої частини Оболонського району – житлового масиву «Оболонь» стала добре відомою навіть далеко за межами нашої країни багато в чому завдяки однойменній корпорації, яка випускає різні напої. Ну а в самій Україні це «ім'я» раніше неодноразово також прославляла футбольна команда – ФК «Оболонь» (нині – ФК «Оболонь-Бровар»), яка успішно виступала у вищих лігах українського чемпіонату. Є у цієї команди і свій домашній стадіон під назвою «Оболонь-Арена», розташований на вулиці Північній, 26.

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

«Оболонь-Арена» – виключно футбольний стадіон із двома трибунами, який вміщує 5 тисяч 105 глядачів. Північна трибуна є критою та вміщує 3 тисячі 800 глядачів, а відкрита південна – 1 тисячу 305 глядачів. Чашу стадіону освітлюють 4 щогли з прожекторами загальною потужністю 1 тисяча 200 люксів. Поле з натуральним газоном оснащене системою підігріву, а у підтрибунних приміщеннях передбачено прес-центр для журналістів. Крім того, всередині великої північної трибуни спочатку розташовувалося фан-кафе для вболівальників, фірмовий магазин корпорації ПрАТ «Оболонь» та навіть фітнес-центр. Спортивний комплекс звели на місці типового шкільного стадіону шкіл № 170 та № 245 в 11-му мікрорайоні Оболоні.

Цей стадіон, який до 2009 року називався просто «Оболонь», був побудований для тоді ще однойменного ФК «Оболонь», і був його домашньою ареною з 2002 по 2012 рік. Після розформування цього футбольного клубу наприкінці 2012 року комплекс став місцем виступів його «спадкоємця» – ФК «Оболонь-Бровар», який був офіційно створений на початку 2013 року. Будівництво стадіону «Оболонь» розпочалося у 2001 році, коли ФК «Оболонь» став претендентом на вихід до вищої ліги чемпіонату України. А для того, щоб здобути право грати у найпрестижнішому турнірі країни, команда мала обов’язково мати відповідну стандартам домашню арену.

Перша частина будівельних робіт була завершена тут лише через рік. 1 липня 2002 року стадіон прийняв свої перші матчі – під час проведення VII міжнародного дитячого турніру з футболу «Оболонь». Матч-відкриття відбувся за повністю заповнених трибун, які спостерігали за грою ФК «Оболонь-2» та легендарних ветеранів київського «Динамо». Той поєдинок закінчився з рахунком 3 : 3, після чого на стадіоні пройшла низка зустрічей дитячих команд. Незабаром на новій арені відбувся перший офіційний матч. 4 серпня 2002 року ФК «Оболонь-2» поступився ФК «Дністер» з Овідіополя з рахунком 0 : 2, граючи у другій лізі чемпіонату України. А за два місяці настав час першої офіційної гри ФК «Оболонь».

6 жовтня 2002 року перша команда ФК «Оболонь» приймала криворізький ФК «Кривбас», якому оболонський колектив поступився з рахунком 0 : 1. Цікаво, що стадіон при цьому ще не був повністю добудований і командам дозволили виступити на ньому як виняток. У тому сезоні «пивовари» постійно грали домашні матчі на НСК «Олімпійський», але через заплановане проведення зустрічі збірних України та Греції цю конкретну гру перенесли, щоб краще підготувати газон головного спортивного комплексу країни. При цьому на стадіоні «Оболонь» ще не було закінчено навіть роздягальні, тож футболісти були змушені переодягатися у приміщеннях сусідньої школи № 170.

Регулярні зустрічі на арені почали проводитись з 2004 року, коли на її полі почала виступати дублююча команда ФК «Оболонь-2». А 2005-го стадіон став домашнім вже і для основного складу ФК «Оболонь». Незабаром було ухвалено рішення про наступний етап облаштування спортивного комплексу. У грудні 2006 року стартувало будівництво північної трибуни, яка мала стати повністю критою. Вона була добудована та відкрита влітку 2008-го. На момент проведення першої гри ФК «Оболонь», після його повернення до вищої Прем'єр-ліги у липні 2009 року, були також закінчені роботи у всіх підтрибунних приміщеннях, а сам стадіон «Оболонь» змінив назву на «Оболонь-Арена».

Крім ігор другої, першої та вищої – Прем'єр-ліги вітчизняного чемпіонату, на «Оболонь-Арені» проводилися матчі Кубка України. На цьому стадіоні також неодноразово грала молодіжна збірна. Рекорд відвідуваності арени було встановлено тут 3 квітня 2010 року на матчі «Оболонь» - «Шахтар». Цього дня за поєдинком спостерігали 5 тисяч 300 глядачів, що перевищує місткість стадіону на майже 200 (!) осіб. Пізніше – у 2012 році, під час проведення матчів Чемпіонату Європи з футболу в Україні та Польщі, арена набула статусу тренувального стадіону Євро-2012, що стало підтвердженням її досить високого технічного рівня.

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на Оболоні

Фото: "Моя Оболонь", Stadiums.at.ua, Fcbrovar.obolon.ua, Football.hiblogger.net

Футбольний стадіон «Оболонь-Арена» на карті Києва


Теги: «Оболонь-Арена», футбол, улица Северная