09.09.2017

Церква на даху 16-поверхового житлового будинку

В Оболонському районі є стільки різних і часом вельми незвичайних пам'яток, що його мешканців досить складно здивувати. Але є серед них один особливий архітектурний витвір, здатний вразити навіть тих, хто багато подорожував іншими країнами. Йдеться про особистий двоповерховий православний храм, збудований на даху 16-поверхового житлового будинку на проспекті Володимира Івасюка (раніше – Героїв Сталінграда), 4.

Церква на даху 16-поверхового житлового будинку на Оболоні

Церква на даху 16-поверхового житлового будинку на Оболоні

Примітно, що ця дивовижна споруда знаходиться в «елітній частині» нашого району – у ЖК «Оазис» на так званих «Оболонських Липках». Церква на даху багатоповерхівки надбудована над дворівневою квартирою та має всі атрибути православного храму – хрест, купол та навіть фрески із зображеннями святих на зовнішніх елементах фасаду. За деякими даними, її власником є бізнесмен з Дніпра – Генік Кесов, який також володіє двома компаніями, які працюють із металопрокатом. За чутками, церкву він побудував на згадку про свою загиблу дочку.

Зведення особистого храму розпочалося в середині 2010 року і зараз він є чинним, тобто в ньому звершує богослужіння священик Української православної церкви. Цікаво, що коли будівництво тільки розпочиналось, місцевим жителям казали, що над їхнім будинком буде надбудовано звичайну мансарду, на яку, нібито, є всі необхідні документи. Втім, у Київській міській адміністрації приватну церкву називають незаконною, оскільки перед добудовою двох поверхів не було проведено експертизу конструкцій будівлі.

Варто зазначити, що в безпосередній близькості від 16-поверхового будинку, над яким була сконструйована така незвичайна надбудова, і яку деякі місцеві жителі називають просто каплицею, стоїть православний храм Різдва Христового. Хоча його священики і не мають жодного відношення до каплиці на сусідній будівлі, вони кажуть, що ця споруда не суперечить традиціям будівництва «будинкових храмів», оскільки вона була зведена з благословення Церкви, а потім і освячена.

Церква на даху 16-поверхового житлового будинку на Оболоні

Церква на даху 16-поверхового житлового будинку на Оболоні

Церква на даху 16-поверхового житлового будинку на ОболоніЦерква на даху 16-поверхового житлового будинку на ОболоніЦерква на даху 16-поверхового житлового будинку на ОболоніЦерква на даху 16-поверхового житлового будинку на Оболоні

Всі фото: «Моя Оболонь»

Церква на даху 16-поверхового житлового будинку на карті Києва