Пам'ятки

Карта України з мозаїки
Саме на Оболонській набережній знаходиться найбільша в Оболонському районі кількість різноманітих і дуже цікавих пам'яток. Але тільки одну з них внесено до Національного реєстру рекордів, завдяки розмірам і складності виконання. Йдеться про створену влітку 2015 року за участі звичайних мешканців нашого району та інших киян карту України з кольорової мозаїки, яка прикрашає бетонні плити, що зміцнюють схил навпроти будинку на вулиці Оболонська набережна, 15.
Храм Різдва Христового
Храм Різдва Христового – унікальна споруда, яка вважається однією з найкрасивіших будівель в Оболонському районі. Від інших православних храмів Києва її відрізняє сучасна архітектура, що при цьому ідеально відповідає всім церковним канонам. Таке поєднання необарочного стилю та давніх традицій церковного зодчества є рідкістю не лише для України, а й для інших країн, де існують православні храми. Завдяки цьому Храм Різдва Христового також став справжньою окрасою південної частини набережної, знаходячись на вулиці Оболонська набережна, 5.
Арт-об'єкт «Пара стільців»
У липні 2016 року на Оболонській набережній з'явився новий арт-об'єкт, який отримав статус найоригінальнішої пам'ятки Оболонського району. Що цілком заслужено, оскільки побачивши його вперше – неможливо не здивуватися, а бачачи його кожного наступного разу – неможливо стримати усмішку. І все це незважаючи на простоту, що лише здається такою. Йдеться про арт-об'єкт «Пара стільців», встановлений навпроти будинку на вулиці Оболонська набережна, 7.
Еко-скульптура «Лист»
В квітні 2015 року в Оболонському районі з'явився новий арт-об'єкт, зовнішній вигляд якого може здатися відносно простим. Разом з тим, він несе в собі важливий сенс і нагадування про цінність природи, яка оточує людей. Цим арт-об'єктом є еко-скульптура «Лист», розташована поряд з будівлею Оболонської районної адміністрації на вулиці Левка Лук'яненка (раніше – Маршала Тимошенка), 16.
Експозиція «Україна славетна» з квітковою композицією
27 травня 2015 року на Оболонській набережній відбулося відкриття єдиної в Оболонському районі картинної експозиції на історичну тематику, яку доповнила яскрава квіткова композиція. Це творіння отримало назву «Україна славетна: від князя Кия до нашого часу». Побачити його можна було на стіні будинку та розташованій поруч клумбі – на проспекті Володимира Івасюка (раніше – Героїв Сталінграда), 12-Є.
Інсталяція у вигляді карти України і клумби з пляшок та дзеркал
Які тільки матеріали не використовувались майстрами для створення різноманітних пам'яток, що можна побачити в Оболонському районі. Граніт, мозаїка, бетон, дерево, пластик та різні види металів стали складовими багатьох оригінальних витворів, які прикрасили його вулиці. Але є серед них один арт-об'єкт, відмінністю якого стали унікальні компоненти, з яких він виготовлений. Йдеться про інсталяцію у вигляді клумби з пляшок та дзеркал, а також карти України з каменю на вулиці Йорданській, 9-А.
Барельєф на честь Воїнів-учасників битви за Дніпро
Свою назву вулиця Героїв Дніпра отримала ще в процесі проектування нового житлового масиву «Оболонь» – у 1970 році, і була швидко майже повністю забудована у 1976 – 1977-му. А у 1983 році, на честь 40-річчя визволення Києва від нацистської окупації, тут з'явився барельєф, покликаний увічнити пам'ять воїнів, які форсували Дніпро під час Київської наступальної операції, проведеної з 3 по 13 листопада 1943 року. Меморіальний знак було встановлено на торцевій стіні будинку № 30.
Скульптура «Людина, що світиться»
В 2016 році і так вражаюча низка скульптур, розташованих вздовж Оболонської набережної, поповнилася ще одним незвичайним творінням. Ним стала сталева фігурка без конкретної назви, але з дуже відомою філософською цитатою на постаменті, завдяки якій її можна назвати «Людина, що світиться». Встановлено цей оригінальний виріб ручної роботи навпроти будинку на проспекті Володимира Івасюка (раніше Героїв Сталінграда), 14-В.
«Будинки-ромашки»
У 1977 році в тоді ще Мінському районі завершилося будівництво зразково-показового 2-го мікрорайону, обмеженого проспектом Олександра Корнійчука (нині – Оболонським), а також вулицями Маршала Малиновського (нині – Героїв полку «Азов») та Лайоша Гавро (нині – Йорданською). Крім панельних будинків найсучасніших на той час серій, двох дитячих садків і школи, тут з'явився модерністський Універсам № 3, а трохи пізніше – два особливі житлові будинки, які являють собою монолітні вежі. Через нестандартні форми місцеві жителі невдовзі прозвали їх «будинки-ромашки». Розташовані вони на площі Оболонській, 2 і 2-А.
Скульптура Архангела Михаїла
Архангел Михаїл вважається небесним покровителем Києва з давніх-давен Київської Русі, а його зображення прикрашає сучасний герб столиці, як і багато століть тому. Згідно з православними канонами Михаїл є Архістратигом, оскільки Біблія згадує про нього, як про начальника Божого ангельського воїнства. Тому закономірно, що різні скульптури, які зображують наймогутнішого ангела, вінчають найвідоміші споруди Києва – Софійський собор, Михайлівський Золотоверхий монастир та Лядські ворота. Ще одну сучасну скульптуру Архангела Михаїла встановлено в центральній частині Оболонського району – у сквері на вулиці Левка Лук'яненка (раніше – Маршала Тимошенка), 16.

0.1693 s
35
cache