Оболонь у наші дні

У 90-х роках минулого століття розпочинається новий період в історії Оболоні. Район стрімко перетворюється на один із найпрестижніших житлових масивів Києва. Цьому сприяють зручне архітектурне планування, гарне транспортне сполучення, відсутність небезпечних виробництв, велика кількість вільної землі, а також мальовничі озера, Дніпро та зелені зони.

Набережна на Оболоні

Набережна на Оболоні

Фото: Wikipedia.org

Завдяки всім цим перевагам, порожні території Мінського району починають швидко забудовуватись новим – вже елітним житлом. Найбільша кількість сучасних комфортабельних житлових будинків зводиться вздовж проспекту Героїв Сталінграда (нині - Володимира Івасюка), на незабудованій за радянських часів набережній Дніпра. Тут поступово з'являється невеликий новий мікрорайон, який отримав назву «Оболонські липки», в якому є окремі котеджі, гольф-клуб, причали для яхт та багато іншого.

В середині 90-х років уздовж берегової лінії Дніпра розпочинається будівництво Оболонської набережної – одного з найкрасивіших місць Києва та дуже популярного у городян. А у 2000 році не менш красива міні-набережна та зона відпочинку була зведена навколо озера Білого, що знаходиться в 9-му мікрорайоні. Крім цього на Оболоні з'являється велика кількість інших визначних пам'яток, таких як нові парки та сквери, сад каміння, алея муз, альтанка з ефектом луни, різні скульптури, фонтани та багато іншого.

Оболонська набережна, скульптури та сучасна забудова

Оболонська набережна, скульптури та сучасна забудова

Фото: obolon.kievcity.gov.ua

2001 року в столиці було проведено адміністративно-територіальну реформу, результатом якої стало скорочення числа районів Києва з 14 до 10. Крім того, рішенням Київської міської ради Мінський район було перейменовано на Оболонський, а до його складу включено територію Пущі-Водиці. На даний момент Оболонський район межує на півдні з Подільським, на заході – зі Святошинським, на півночі його територія обмежена міською межею, а на сході – річками Дніпро та Десна.

Площа сучасного Оболонського району становить 11,02 тисячі гектарів (17% території Києва), населення – понад 310 тисяч осіб (близько 11% населення Києва). У житловому фонді налічується понад 1000 житлових будинків, а сумарна площа зелених зон налічує понад 2600 гектарів. Тут функціонують десятки великих промислових підприємств, 7 науково-дослідних інститутів та організацій, а також сотні невеликих компаній, що працюють у різних галузях діяльності. Починаючи з 2000 року на Оболоні було зведено одні з найбільших у Києві торгово-розважальних центрів, які щодня відвідують тисячі киян.

Знак при в'їзді на Оболонь з боку проспекту Правди

Знак при в'їзді на Оболонь з боку проспекту Правди

Фото: Wikipedia.org

Унікальною особливістю Оболонського району і те, що 10% його території, саме – 1091 гектар, займають різні водойми. Зрозуміло, найбільша «водна» площа залишається за Дніпром та його притоками, проте, крім головної київської річки, тут є чимало озер, серед яких – Йорданське, Кирилівське, Вербне, Богатирське, Редькине (Міністерка), Біле (Центральне) та інші. Крім того, на Оболоні є 5 заток – Верблюд, Вовкувата, Собаче гирло, Наталка та Оболонь. Територією району протікають малі річки Сирець, Котурка, Горенка, є у його складі і лісопаркові зони – заказник «Пуща-Водицький лісопарк», ландшафтний заказник «Пуща-Водиця» та лісовий Межигірсько-Пуща-Водицький заказник.

Саме такою – різноманітною та насиченою подіями була історія Оболоні. З давніх-давен до періоду зведення тут житлового масиву, ця територія була нерозривно пов'язана з Києвом, у певні періоди значно впливаючи на столицю України. У наші дні Оболонський район продовжує активно розвиватися, а отже, можна з упевненістю сказати, що на нього чекає ще багато цікавих змін. Сподіватимемося, що вони позитивно позначаться на якості життя оболонців, а сама Оболонь стане ще кращою, затишною та красивішою.

Скульптура Архангела Михаїла у центрі Оболонського району

Скульптура Архангела Михаїла у центрі Оболонського району

Фото: obolon.kievcity.gov.ua