Коли найкраще заливати бетон?

Це питання хвилює багатьох приватних забудовників. Адже подивіться лише на сортамент: https://s-beton.com.ua/uk/41-betonnye-rastvory/beton. Насправді, професійний будівельник, перш ніж відповісти на це питання, обов'язково уточнить – який бетон і куди будемо заливати? Уточнення актуальні, кожна суміш набирає міцність по-різному.

Коли найкраще заливати бетон?

Як відбувається твердіння розчину

Незалежно від марки і рухливості суміші, процес набору міцності бетону займає приблизно 28 днів. Цей період ділиться на 3 основні етапи:

 1. Транспортування і укладання. Допустимий час залежить від типу бетону, задається технологами. Зазвичай на укладку відводиться година, на перевезення – не більше двох годин.
 2. Первинне схоплювання. У цьому процесі розчин втрачає рухливість, вода частково випаровується, частково пов'язує компоненти, починає формуватися внутрішня структура майбутнього «штучного каменю». Якщо схоплювання почалося при доставці, укладка заборонена, суміш бракується.
 3. Набір 25 – 45% міцності. Для бетонів М200 - М350 набір 50% міцності займає три доби при температурі +20.

Зверніть увагу! Важлива температура, наприклад, при середньодобовому значенні 0 градусів, етап набору 50% міцності буде розтягнуто на 14 діб.

Звідси і виникло питання, коли заливати найкраще, хоча правильніше уточнювати, коли суміш зможе досягти повної міцності. Адже це головна характеристика будь-якої марки бетону. Терміни продовження будівництва визначають, коли краще укладати розчин, хоча є сезонні відмінності, які треба враховувати.

Переваги і особливості заливки бетону в різні пори року

Дешевше всього заливати бетон влітку. Звичайно, хочеться залити фундамент «в зиму», щоб навесні поставити коробку і до осені отримати готовий будинок. Нові технології дозволяють укладання при мінусових температурах, але працювати доведеться більше, і витрати будуть більшими.

Звичайно, добавки і присадки дозволяють багато, наприклад,бетонний завод в Києві, на вулиці Промислова 4, поставляє суміші для укладання при мінус 15 °C. Можете зателефонувати +38 (067) 000-21-11, і вам пояснять, як це можливо і як слід працювати.

Схожі складності будуть навесні і восени, в моменти опадів, особливо затяжних дощів. Щоб досягти бажаного результату, доведеться:

 • Підігрівати розчин і опалубки перед укладанням (взимку);
 • Забезпечити захист залитої суміші (тенти, намети та ін., взимку з підігрівом), оскільки важливо забезпечити стабільну температуру перші 2-3 доби;
 • Купувати дорожчий розчин з сезонними присадками і добавками, а це зайві витрати.

Тому актуальні місяці для робіт з бетонами це період з березеня по вересень, ± пара тижнів на відносно суху погоду в залежності від області. Однак укладання влітку теж має особливості.
Як взагалі проходить твердіння бетону:

 • «Мокрий» бетон підсихає, вода частково випаровується, тому зменшується вага. Майте на увазі, «усихання» залежить від рухливості і коливається в діапазоні 2-7% від ваги;
 • Всередині йдуть процеси «зв'язування», інгредієнти поступово перетворюються в моноліт, процес йде зсередини – назовні;
 • Перепади температур всередині і зовні залитого об`єму призводять до утворення тріщин і каверн, погіршуючи «монолітність»;
 • Занадто швидке висихання приведе до втрати вологи, і бетон просто розкришеться, не ставши монолітом.

Тому влітку треба захищати розчин від сонця. Періодично змочувати поверхні, виключаючи швидку втрату води і стежити за рівномірним «висиханням». Тоді ви отримаєте міцну конструкцію, термін служби якої буде обчислюватися століттями.

Коли найкраще заливати бетон?

Про що не можна забувати незалежно від того, коли заливається бетон

Щоб у вас було системне розуміння, спробуємо привести деталі і дрібниці у вигляді списку. Від чого будівельники захищають тільки що залитий розчин, щоб отримати міцну і довговічну конструкцію:

 • Від надмірної втрати вологи. Висока температура, низька вологість вимагають тіні і рясного змочування поверхні перші 2-3 доби. Інакше будуть втрачені характеристики міцності;
 • Від перепадів температури більше 15 градусів, що приводить до розшарування, розтріскування і появи висолів, які руйнують моноліт;
 • Від помилок в сезонному розчині, якщо укладання проводитися поза діапазоном температур +5 – 25 градусів;
 • Від навантажень протягом перших 3-14 діб, до набору хоча б 50% заявленої для марки бетону міцності.

Все досить просто, тепер ви самі можете відповісти на питання, коли краще оформити замовлення на доставку, щоб залитий фундамент або стіни служили довго, не вимагаючи ремонтів.